Oprawki do gwintowania z automatycznym ruchem zwrotnym do maszyn CNC

z automatycznym ruchem zwrotnym do maszyn CNC

Oprawki do gwintowania z automatycznym ruchem zwrotnym do maszyn CNC zapewniają najwyższą efektywność procesu gwintowania i perfekcyjną jakość gwintów, dzięki zastosowaniu systemu CST. Mogą być używane zarówno na pionowych jak i poziomych centrach obróbczych, a największe korzyści przynoszą przy gwintowaniu ciągłym i wielkoseryjnym. Oprawki z ruchem zwrotnym do obrabiarek CNC produkowane są zarówno z chwytami cylindrycznymi, jak i stożkowymi (m.in. DIN 69871, MAS 403-BT, HSK, Capto) oraz z chwytami VDI do stosowania na tokarkach z napędzanymi narzędziami.

System CST (Constant Speed Tapping – Stała Prędkość Gwintowania) opiera się na kompaktowej budowie oprawki do gwintowania w celu zapewnienia płynnej i szybkiej zmiany kierunku ruchu gwintownika. Wrzeciono obrabiarki porusza się w zadanym kierunku ze stałą zaprogramowaną prędkością a oprawka zapewnia błyskawiczne włączenie ruchu zwrotnego w momencie zmiany kierunku góra/dół wrzeciona. System został specjalnie zaprojektowany w celu uniknięcia problemów ze skokami obrotów w trakcie wycofywania wrzeciona obrabiarki. KORZYŚCI WYNIKAJĄCE ZE STOSOWANIA OPRAWEK Z SYSTEMEM CST:

1. Oszczędność czasu. Przez wyeliminowanie potrzeby wyhamowania obrotów wrzeciona, ich zatrzymania oraz zwiększania po zmianie kierunku ruchu w trakcie wykonywania operacji, czas przeznaczony na wykonanie każdego gwintu ulega znaczącemu skróceniu.

2. Dłuższa żywotność gwintownika, lepsza jakość gwintu. Stała prędkość gwintowania pozwala gwintownikowi na ciągłą pracę z optymalną dla niego prędkością, bez wyhamowania przed dnem otworu/końcem gwintu. Dzięki temu gwintownik zużywa się znacznie wolniej, a nacinanie przez niego gwinty charakteryzują się większą dokładnością.

3. Mniejsze zużycie wrzeciona obrabiarki. Gwintowanie jest jedyną operacją wymagającą zmianę kierunku obrotów, podczas którego następuje największe zużycie elementów wrzeciona obrabiarki. Wykorzystanie systemu CST przenosi to zadanie na oprawkę do gwintowania, zmniejszając konieczny zakres pracy wrzeciona obrabiarki i przedłużając znacząco jego żywotność.

4. Mniejsze zużycie energii. Wyhamowanie obrotów wrzeciona, jego zatrzymanie, zmiana kierunku oraz ponowne wejście na obroty stanowi znaczący element zużycia energii przez obrabiarkę. Przeniesienie tego zadania na oprawkę do gwintowania z systemem CST zmniejsza zużycie energii wrzeciona o ok. 75%.

Kompletny katalog oprawek do gwintowania z automatycznym ruchem zwrotnym do maszyn CNC dostępny jest TUTAJ

1 produkt(ów)

1 produkt(ów)